برداشت های سیاسی یک رزمنده سایبری
ما با ولایت زنده ایم .... تا زنده ایم رزمنده ایم
درباره وبلاگ


از محتضری پرسیدند: درباره ی پسر و خانواده ات سفارش نداری؟ گفت: از خدا حیا می کنم که سفارش آنها را به غیر او بکنم! وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِبُ وَ مَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ (طلاق 3) و او را از راهی که گمان نمی برد روزی می دهد و کسی که بر خدا توکل نماید او برایش کافی است اللـــــــــهم ایــــــاک نعـــــــبد و ایــــاک نستعــــــــین فــــــــاغثـــــــــنا یا غیــــــــــاث المســــــتغیثــــــــــین

حتی دشمنان حضرت امام(ره) هم نتوانسته‌اند زهد و ساده‌زیستی ایشان را نفی کنند؛ پس درباره‌ی ساخت حرم مجلل برای ایشان نباید اذهان را نسبت به امام(ره) مخدوش کرد بلکه پاسخش را از عاملان اینکار مطالبه کرد.

سیره امام

یک- در گرمای طاقت‌فرسای نجف، وقتی خواستند برای منزل امام خمینی –رحمةالله‌علیه- یک کولر، تهیه کنند ایشان به شدت مخالفت کردند و گفتند: «شما دست به یکی کردید تا مرا جهنمی کنید»! و دست‌آخر و با اصرار دوستان، به پنکه راضی شدند؛ و یا زمانی که عده‌ای خواستند زیلوهای فرسوده‌ی منزل ایشان را تعویض کنند، امام(ره) گفت: «مگر منزل صدراعظم است؟!» و مانع این‌کار شدند. [1]
دو- اگر قرار بر بازخوانی مطالبی از این دست، باشد باید نوشتار طولانی و زمان زیادی را اختصاص داد؛
عزیزان را ارجاع می‌دهم به کتابها و نوشته‌های مرتبط تا بدانند شیوه و سیره‌ی دائمی آن بزرگوار، استفاده از حداقل امکانات زندگی و پرهیز از تجمل‌گرایی و اسراف بوده است.
سه- اما اینکه چرا مقبره و حرم امام خمینی(ره)، اشرافی و پر زرق و برق ساخته شده و هیچ سنخیتی با نوع زندگی آن بزرگوار ندارد را نباید به پای امام(ره) و اندیشه‌ی امام(ره) نوشت؛ چون این مقبره و حرم را افراد دیگری ساخته‌اند که ظاهرا درک درستی از بازتاب و آثار چنین اقدامی نداشته‌اند. پس اینکه حرم امام(ره) را با قبر فلان شخصیت در فلان کشور، مقایسه  و بخواهیم از این طریق، فکر و اندیشه‌ی بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی را مخدوش نماییم حتما کار غیرعقلایی و نادرستی خواهد بود اما اگر هدف از این مقایسه، تذکر به عاملان این اقدام باشد، حتما پسندیده و ان‌شاالله اثرگذار خواهد بود.
نکته: بیان این مطلب هم خالی از فایده نیست که اصل وجود یک مرکز فرهنگی بزرگ، زیبا و باشکوه با محوریت مرقد مطهر امام راحل، امری منطقی و پسندیده است چون تا سال‌ها مردم به این مکان، رفت‌وآمد خواهند داشت و از مزایای آن بهره خواهند برد؛ اشکال موجود صرفا مربوط به هزینه‌های غیرضروری انجام شده است.

----------------------------

منبع : پایگاه اینترنتی رهروان ولایت

پی‌نوشت:

 [1] خاطرات آیت الله مسلم ملکوتی، چاپ مرکز اسناد انقلاب اسلامی، صفحه 185

آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 1507
امکانات جانبی
Your Codes Here
 
 
بالای صفحه